Elazığ Yöresel Ürünler

Türk Mutfağının Geleneksel Lezzeti: Elazığ Yöresel Ürünler

Ülkemiz dört mevsimin aktif olarak yaşandığı bir ülkedir. Bu mevsimsel çeşitlilik bereketli topraklarımızla birleşince her yöreye ait, bizlere bolca çeşitlilik sunan lezzetlere ulaşmamızı sağlamıştır. Her yörenin kendine ait yöresel lezzetlerini Ören zeytin olarak sizler için olması gerektiği gibi eski usül ve en sağlıklı yöntemlerle hazırlamaya devam etmekteyiz.

Artan yoğun iş temposu, piyasayı bolca ele geçiren sağlıksız yiyecekler ve yöresel adı altında satılıp fabrikasyon üretilen ürünler ne yazık ki bu lezzetlerden mahrum kalmanıza sebep olmaktadır. Ören zeytin olarak sadece zeytin değil; yöresel lezzetlerle de sizleri buluşturmayı hedefliyoruz.

Yöresel Ürünler Çeşitlerimiz Nelerdir?

Yorgun argın işten geldiğiniz zaman elinizde her zaman güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber hazırlama şansınız olmayabilir. Sizler için hazırladığımız, kuruma sürecini tamamen doğal bir şekilde güneşte gerçekleştirilen, güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber dizi ürünümüzü satın alarak siz de Türk damak tadına hitap eden zeytinyağlı dolmalık kuru biber lezzetinden sevdiklerinizi mahrum bırakmayabilirsiniz.

Elazığ Yöresel Ürünler

Ülkemizin bereketli toprakları sayesinde mevcut olan çeşitli yöresel ürünler, ailenizde de farklı damak tatlarının oluşmasına sebep olmuş olabilir. Güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber yanında güneşte kurutulmuş dolmalık kuru patlıcan da sevdiklerinize hitap eden bir lezzet olabilir. Kim bilir belki de sevdiklerinize en doğal ve taze şekilde hazırlanan, güneşte kurutulmuş dolmalık kuru biber dizi ve güneşte kurutulmuş dolmalık kuru patlıcan dizi ürünlerimizle ailenize karışık bir dolma ziyafeti yaşatmak isteyebilirsiniz.

Hepimizin bildiği üzere domates de gerek kahvaltılarımızda olsun, gerekse salatalarımızda ya da hazırladığımız yemeklerde vazgeçemediğimiz bir lezzettir. Fakat ne yazık ki Yaz mevsiminde toplanan taze domateslerin tadını hiçbir şey vermemektedir. Eğer sizde Kış gününde de bu lezzetten mahrum kalmak istemezseniz, doğal ve eski usul yöntemlerle kurutmuş olduğumuz güneşte kurutulmuş kuru domates ürünümüzü hemen sipariş verebilirsiniz.

Tüm bu yöresel ürünlerle sağlıklı bir şekilde beslenmeniz ve içerisinde cildi nemlendirici etkisi olan, doğal E vitamini içeren zeytinyağı sabunu sayesinde saçlarınız daha dolgun, cildiniz daha yumuşak olabilir. Sizlerde daha sağlıklı ve bakımlı görünmek adına yöresel ürünler kategorimizden zeytinyağı sabunu tekli paket veya hamam kokulu zeytinyağı sabunu 5’li kalıp ürünlerimizi sipariş vermek isteyebilirsiniz.